Maxarea
Ohlédnutí za SPLASH 2013

SPLASH 2013 je za námi a nastává tak čas pro jeho rekapitulaci. Letošní devátý ročník grafické konference, která poslední dva roky nese nově název SPLASH, stál opravdu zato.

 

Můžeme s radostí říct, že tento ročník byl nejúspěšnějším v celé historii konference a nasadil trend, který chceme do budoucna udržet a ještě jej posílit. Výrazně větší počet návštěvníků vytvořil příjemnou kulisu pro řadu zajímavých přednášejících, kteří přijali pozvání a podělili se o své znalosti, případně prezentovali vlastní projekty a práci. Rozvrstvení přednášek bylo pestré a cílené tak, aby si na své přišli nejenom začátečníci a ti zkušenější, ale i zastánci jednotlivých oborů. Pozitivně se tak projevuje přítomnost přednášek a informací i z 2D tvorby, což byla jedna z nejzásadnějších novinek, kterou SPLASH od svého vzniku přinesl.

 
 

 

Letošní program se podařilo dodržet, i přes problémy s časem, které vznikly díky pozdějšímu příletu přednášejících z Anglie. Věříme, že samotná přednáška tento posun dostatečně vyvážila a potvrzují to i ohlasy, podle kterých byla prezentace pánů z Prime Focus a Double Negative jednou z nejlepších. Energii všem v přednáškových prostorách doplňovaly všudypřítomné energetické nápoje SHOCK!, jejichž zdroj se po celé dva dny konference nevyčerpal. Věříme, že kromě této energie byla přítomná i energie návštěvníků, kteří v krásný zářijový víkend přišli, aby se dozvěděli něco nového a setkali se  s přáteli nebo navázali nové kontakty.

 
 

 

Přestávky mezi přednáškami byly tradičně vyplněné projekcí nejnovějších animací z celého světa a vrátila se možnost teplého oběda, kterou mnoho účastníků ocenilo a měli oběd předem zajištěn. Otevřela se i samotná kavárna, kde bylo možné posedět, čemuž zcela nově sekundoval i speciálně připravený prostor lounge, s pohodlnými sedačkami a tlumenějším osvětlením. Pro odreagování jsme ve spolupráci s Arcadehry.cz v tomto prostoru nainstalovali i dva arkádové automaty s klasickými tituly Street Fighter 2 a Golden Axe.

 
 

 

Nedílnou součástí konference je i galerie prací českých a slovenských počítačových grafiků – velkoformátové tisky nainstalované v samostatném prostoru. Letos se galerie nesla hlavně v duchu prvního ročníku grafické soutěže SPLASH Art Contest a předváděla 15 finalistů soutěže. Kromě nich byly v galerii k vidění i další zajímavé práce.

 
 

 

Oživení se týkalo i workshopů – tradiční modelování přilákalo řadu zájemců a deset šťastných si mohlo pod vedením zkušeného instruktora vyzkoušet tvorbu busty filmového vetřelce.

 
 

 

Showroom v některých chvílích praskal ve švech, každý se chtěl podívat na zařízení od firmy Wacom, zvláště na nejvyšší modely grafických tabletů Cintiq, které bylo možné si i osobně vyzkoušet. O výkon se postaraly stanice Dell a jako příjemné překvapení během sobotního dne se objevilo zařízení Oculus Rift pro virtuální realitu a 4K monitor Asus s úžasným obrazem. Letos bohužel nedorazil 3dshop.cz, se svou tradiční nabídkou knih, softwaru a dalšího příslušenství.

 
 

 

Ubytování na nedalekých kolejích bylo naneštěstí narušeno rekonstrukcí, která nebyla dokončená včas v termínu a proto se objevily problémy s ubytováním. Tímto se těm, kterých se to týká, chceme omluvit a věříme, že příští rok bude již všechno v pořádku.

 
 

 

Statistické údaje znějí vždy dobře, proto ani my neodoláme a o několik z nich se s vámi podělíme. Letošní ročník navštívilo bezmála 250 lidí! Je to nejvíce za celou devítiletou dobu konání konference a všem, kteří přišli moc děkujeme! Návštěvníci mohli sledovat na 12 hodin přednášek a workshopů, zkonzumovali skoro 1000 plechovek energetického nápoje SHOCK!, 130 kuřecích řízků a 20litrů hovězího guláše.

 

 
 

 

Po akci jsme mezi vás rozeslali pozvání k vyplnění krátké ankety, jejíž výsledky nám velmi pomáhají v přípravách dalšího ročníku. I z ní můžeme citovat několik údajů:

 

V této chvíli, zvlášť po tak úspěšném ročníku, začínáme pracovat na obsahu a podobě konference, která nás bude čekat za rok. Bude zvláštní tím, že její číslovka je 10 a k takovému jubileu si určitě zaslouží něco navíc. Držte nám palce.

 

Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na vás opět za rok v Praze!

 

PS: nezapomeňte se dívat v sobotu 5.10.2013 13:45 na televizní kanál PRIMA COOL a pořad Re-Play, kde bude videoreportáž!

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

ZDROJ:SPLASH

Komentáře uživatelů

ReWegar
ReWegar 06.10.2013 | 15:08:04
#4
Ajo dplnim vecer
Swordslayer
Swordslayer 06.10.2013 | 10:07:11
#3
Me by zajimalo tech nekolik udaju z ankety, dvojtecka slibuje vycet... a pak nic :)
rawwad
rawwad 06.10.2013 | 01:45:14
#2
to ides s dobou, "Duck face" uz nefici, to si stylovo foteni "Na Zemana" :D
diablo
diablo 06.10.2013 | 00:39:22
#1
Ty voe, ja jsem snad ochrnul na xichtu ne ? Dve fotky na SPlashi + 2 doma predvcerejskem a na vsech stejne mrtvolnej vyraz :O
3982x
4
Sdílet odkaz na článek:
reklama
Další podobné články:
Obrazek clanku
27.11.2013
ReWegar
Obrazek clanku
17.09.2013
ReWegar
Obrazek clanku
13.08.2013
ReWegar
ISSN 1801-0539