Hardware
NVIDIA® Iray® Visual Computing Appliance (VCA)

NVIDIA představila nástroj pro GPU renderování, který významně zrychluje ray tracing, umožňující profesionálním designérům pracovat s počítačovými modely v takové kvalitě, že mohou ve velké míře nahradit zdlouhavý a finančně náročný proces výroby fyzických prototypů. 

 

NVIDIA® Iray® Visual Computing Appliance (VCA) kombinuje hardwarové a softwarové prvky a zrychluje práci aplikace NVIDIA Iray (fotorealistického rendereru, integrovaného do důležitých designovacích nástrojů jako Dassault Systèmes’ CATIA nebo Autodesk 3ds Max. Zařízení je škálovatelné, takže je možné spojit více jednotek, a více než stonásobně urychlit simulaci světla održejícího se od povrchů tak, jak je to běžné v reálném světě.

 

Výsledkem je, že automobily či jiné komplexní modely, mohou být bez problémů a ve fororealistické kvalitě pozorovány z libovolného úhlu, stejně jako v případě prohlížení fyzického 3D prototypu.

 

“Iray VCA umožňuje přesně to, po čem vždy toužili - pracovat se svými nápady a myšlenkami jako by už byly reálné,” říká Jeff Brown, víceprezident a generální manažer divize Professional Visualization and Design ve společnosti NVIDIA. “Obchází časově náročný krok stavby prototypu nebo přípravy renderovaných sekvencí, a umožňuje aby se s návrhy pracovalo, bylo je možné upravovat a schvalovat v reálném case. Měsíce, možná roky práce a ohromné náklady při uvádění produktů na trhy tak mohou být ušetřeny.”

 

NVIDIA nyní pracuje se všemi softwarovými společnostmi, které mají licencovanou technologii Iray, aby přidali do svých aplikací podporu pro Iray VCA. Tento týden, na GPU Technology Conference, je Iray VCA předváděn s celou řadou aplikací jako jsou Bunkspeed Drive od RTT, Iray pro Mayu od 0x1 Software nebo Iray+ pro 3ds Max od Lightwork Design.

 

 
 

 

 

Pochopení kritických překážek při designování

Dokud nebyl Iray VCA k dispozici, návrhářské týmy se spoléhaly většinou na pracovní stanice s jedním nebo dvěmi GPU, na kterých vytvářely 3D obrazové modely. Nejsofistikovanější řešení, pracující s celými clustery stanic, nabízí jen omezenou kvalitu zacházení, nebo pracují na bázi předpočítání sekvence, ukazující model produktu. Oba případy tak brání plnému pochopení kritických překážek při designování, jakými mohou být například nechtěné odlesky na čelním skle vozu.

 

Iray VCA nabízí nebývalý renderovací výkon, využívá osmi nejvýkonnějších GPU společnosti NVIDIA GPUs, každé s 12GB grafické paměti, k dispozici mají dohromady 23,040 jader CUDA® architektury. Zařízení disponuje jak 10GigE tak InfiniBand připojením, takže není problém v průběhu času přidávat další Iray VCA jednotky a vybudovat renderovací clustery. Jedinečný Iray cluster-management software dynamicky rozděluje práci mezi jednotlivé Iray VCA jednotky.

 

Jednotky Iray VCA mohou být umístěny v IT centrech a pracovat s téměř žádnými či vůbec žádnými nároky na technickou podporu.

 

Honda jako Early Adopter

Oddělení designu karoserií společnosti Honda Research and Development je vůbec prvním uživatelem, který má k dispozici prototyp clusteru, složeného z 25 jednotek, využívaného na vylaďování designu budoucích modelů.

 

“Pro potřeby vývoje karoserií jsme vyvinuli specializované nástroje, které nyní fungují společně s naší RTT platformou,” říká Daisuke Ide ze společnosti Honda Research and Development. “Náš nástroj TOPS, pracující s NVIDIA Iray na NVIDIA GPU clusteru, nám pomáhá vyhodnocovat naše původní návrhy jako by byly už reálně k dispozici. A to nám umožňuje zkoumat vice variant a vytvářet tak lepší návrhy rychleji a s menšími náklady.”

 

Dostupnost produktu

Systémy Iray VCA budou od léta letošního roku v prodeji v síti certifikovaných systémových integrátorů jako CADnetwork, Fluidyna, IGI nebo migenius. Cena v Severní Americe je $50,000 a zahrnuje Iray licenci a první rok údržby a update. 

 

Další informace o Iray VCA naleznete na www.nvidia.com/irayvca.

Komentáře uživatelů

897x
0
Sdílet odkaz na článek:
reklama
ISSN 1801-0539