reklama

FORUM OSTATNÍ / Studna / Virtuální model nemocnice

smeghead
smeghead
04.04.2018 | 23:33:32
Mno, to je těžké, to nemám zmapované. Ale Unity umí miliony plygonů. Jak píšeš, záleží na železe. Stalo se mi, že se najednou nezobrazují objekty na šrotu, prostě se nevejdou do paměti. Obecné pravidlo je, šetřit s polygony a nedělat HD textury na párátku :), pak to frčí ;)
Kolby
Kolby
03.04.2018 | 08:37:42
Ještě sem zapoměl, poradíte mi jakej polycount, rozlišení textur a množství je tak akorát, aby to hrálo na běžným železe, popř na telefonech ?
Kolby
Kolby
02.04.2018 | 14:32:05
Ok chlapi, díky za komenty, mrknu na to. Kdyby bylo nejhůř tak s tím někoho "ztrestám", pokud bude mít někdo zájem se toho ujmout.
smeghead
smeghead
01.04.2018 | 20:17:47
Jak píše martincg základní scripty pro pohyb kamery jsou i v Unity předpřipravené. A youtube je plnej tutoriálů jak v unity začít ;) Není to tak složité jako assembler :D
Kolby
Kolby
30.03.2018 | 17:21:44
No kdysi sem trochu programoval v asembleru ZX Spectra, ale to mi tady asi bude nahovno. :-)) Nejspíš to pak někomu dám aby to rozchodil. Každopádně díky za radu.
martincg
martincg
30.03.2018 | 15:44:16
Kolby,ku kamere je priradený vždy nejaký script, ktorý zabezpečuje pri stisknutí kláves jej pohyb. Veľa je predrobených scriptov alebo celých scén, kde vymeníš model. Programovať nemusíš vedieť a je dobré ak rozumieš aspoň niektorým parametrom a toku programu, aby si prípadne vedel upraviť rýchlosť pohybu, odozvu a ktorý kláves, joystick...často sú tieto parametre nalinkované už ako jednoduchá hodnota pri "options" kamery, ktorú upravíš. Unity 3d je dobrá voľba.
Kolby
Kolby
29.03.2018 | 14:39:47
Ahoj, dík za info. Ještě k tý kameře, to se musí naprogramovat ? Já myslel že to ty enginy uměj tak nějak sami, pohybovat se uvnitř modelu.
smeghead
smeghead
28.03.2018 | 19:59:27
Ahoj, potřebuješ nějaký engine, já na takové věci použávím Unity 3D, je zdarma, modely naimportuješ v fbx i s texturama. Výstupem pak může být exe soubor pro spuštění na PC, webová stránka, apk pro andoid, atp. Ovládání je celkem jednoduchý, pochopíš s tutorů. Potřebuješ umět trochu programovat v C# či JAVA, kvůli naskriptování pohybu kamery, vyskakování popisků apod.
Kdybys potřeboval pomoc, písni na info@3dgrafikliberec.cz
Kolby
Kolby
25.03.2018 | 16:12:34
Zdarec, potřebuju poradit. Klioš po mě chce vytvořit virtuální prohlídku malé nemocnice kde by bylo vidět použití jejich výrobků. Mělo by jít procházet jednotlivý patra, od sklepa přes pokoje až po operační sál. Nebyli by tam žádný lidi, nic by se nehýbalo. Max. by se tam objevovaly popisky k jednotlivejm výrobkům a zařízením. Prostě volnej pohyb v mrtvým modelu s minimem interakce jako v nějaký hře viděný z mýho pohledu, ovládanej kurzorovkama a myší.
Ideální by bylo, kdybych to mohl celý vymodelovat a otexturovat v Lightwave a pak jen vyexportovat třeba přes FBX, naimportovat do něčeho, poladit matroše a udělat z toho něco co se dá spustit z webu.
Jak to funguje ? Co je k tomu potřeba za vercajk ?
Díky.