reklama

FORUM OSTATNÍ / Studna / Discord pre CZ/SK komunitu

MilosCernyAnimation
MilosCernyAnimation
27.03.2018 | 16:43:28
Zdravím Vás,
budem sa snažiť byť k veci. Založil som Discord server za účelom, aký mala kedysi v minulosti Maxarea, a to združiť česko-slovenskú komunitu grafikov na jednom mieste.

Ja som sa k 3Dčku dostal až niekedy v roku 2010 (čiže pomerne neskoro), ale ešte som zažil éru kedy bola Maxarea miesto kam sa dalo denne vracať a diskutovať, inšpirovať sa alebo niečo sa dočítať. Dnes už to tak nie je (ako asi všetci vieme), ale nemyslím, že by CZ/SK komunita zanikla. Skôr staršia generácia vyrástla a nemá takú potrebu diskutovať o problémoch, alebo už nerieši podobné problémy ako kedysi, pričom mladá a začinajúca generácia sa nemá kde združovať.

Discord je viacmenej ideálna forma na vytvorenie takéhoto miesta. Je to moderný software naberajúci na popularite každým ďalším mesiacom. Dá sa tam prehľadným spôsobom vykonávať všetko, čo bolo na Maxarei najpoužívanejšie. Teda zdieľanie hotových prác, recruitovanie ľudí, diskutovanie na ľubovolné témy alebo len general chat o hocicom.

Nemám ale za cieľ takýto server moderovať, alebo spravovať. Preto som ho zatiaľ len vytvoril. S nejakými základnými nastaveniami. Ak by sa ozval niekto, kto by sa takéhoto niečoho rád ujal tak nie je problém (ľudí môže byť pochopiteľne viac).
Zo začiatku to bude asi pomerne prázdne miesto, ale časom sa možno priblížime k aktívnej komunite, aká tu fungovala pred nie toľkými rokmi. Týmto pádom by som aj teda rád poprosil tých, ktorí budú v blízkej dobe zverejňovať nejaký inzerát na prácu, riešiť nejaký problém týkajúci sa grafiky alebo zverejňovať svoju dokončenú prácu, nech zvážia postnuť svoj príspevok aj na tento server :)

Na prihlásenie stačí ísť sem https://discord.gg/cfXECPR. Pre tých, čo Discord nepoznajú, je to multiplatformová App. Má desktop verziu, mobilnú verziu, ale dá sa používať aj čisto vo web browseri.

Díky. Odomňa všetko.