reklama

FORUM 3DS MAX / Novinky / Autodesk goes full rental..

Saman
Saman
14.03.2017 | 19:44:14
-Seth- jeste pred par lety jsem uvazoval o Maye kterou jsem obcas pouzil pro import a otestovani zda se model zobrazuje korektne i v ni kdys to klient zadal, ale dnes spise uvazuju ze zkusim obcas neco malo s Blendrem, jednoho klienta kteremu obcas neco dodavam, tak delaj jen v Blendru, tam bude i vyhoda v tom ze je zadara :) trosicku me lak amozna i Modo, ma par veci ktere jsou pro me zajimave
TeRm!X
TeRm!X
13.03.2017 | 18:13:10
Seth: ja pouzivam Cinemu a mnohem vic me vyhovuje jak Max. Sice jsem byl postupem let donucen v herni branzi prejit na Maxko, protoze v nem dela zbytek firmy, ale koupil jsem si licenci, modeluju v C4D a pak zbytek resim v Maxku, abych byl kompatibilni s kolegama, ale nebyt toho, tak zustavam v c4d a jsem spokojeny. Maxon aspon se nesnazi z lidi tahat penize, a vymyslet nejake kraviny. Clovek si koupi soft za 20k (v dubnu mivaji akce na 60% ceny) a jendou koupi a ma pokoj. Mam koupenou verzi 12 a i kdyz dnes je uz venku 18tka, tka na modelovani nemam duvod kupovat novy upgrade, tolik funkci novych pro me tam neni, abych vyhodil 20ku pro posledni verzi
g_taurus
g_taurus
13.03.2017 | 16:07:21
Blender jedinně s Octane nebo Vray nebo až bude Corona pak s ním nemám problém...
Keitaro
Keitaro
13.03.2017 | 14:48:57
Biolit
Biolit
11.03.2017 | 13:17:51

diky za objasneni. Tak nejak jsem si to myslel, jen jsem se chtel ujistit. :)

-Seth-
@Saman: Uz dlhsie premyslam o tom, ze by to chcelo naucit nieco ine , ale zatial som sa v uvahach nedopracoval k tomu co by to malo byt aby to malo zmysel.
Ake su vlastne alternativy? Autodesk ma vsetky 3 mainstream znacky 3ds Max, XSI a Maya.
Blender je prva (a jedina) moznost co ma napadne...
... ale uprimne povedane. Autodesk nedostane po prstoch pokial jeho produkty budu stale vyuzivane v pipeline mainstreamovych studii (ci uz hernych alebo inych). Tieto budu od freelancerov stale vyzadovat output v ich formate a tebe ostane sa len prisposobit.

az prijde doba, ze se svym poslednim maxem 2015 nevystacim v navaznosti na rendrovaci a dalsi pluginy, tak uvazuju zcela vazne nad C4D. Popripade Modo nebo Blender. Ale uvidime jak se vyvrbi cela situace. Treba uz se ani grafice venovat nebudu.
-Seth-
-Seth-
11.03.2017 | 09:04:10
@Saman: Uz dlhsie premyslam o tom, ze by to chcelo naucit nieco ine , ale zatial som sa v uvahach nedopracoval k tomu co by to malo byt aby to malo zmysel.
Ake su vlastne alternativy? Autodesk ma vsetky 3 mainstream znacky 3ds Max, XSI a Maya.
Blender je prva (a jedina) moznost co ma napadne...
... ale uprimne povedane. Autodesk nedostane po prstoch pokial jeho produkty budu stale vyuzivane v pipeline mainstreamovych studii (ci uz hernych alebo inych). Tieto budu od freelancerov stale vyzadovat output v ich formate a tebe ostane sa len prisposobit.
Swordslayer
Swordslayer
09.03.2017 | 20:26:00
Biolit: zatim jdou cestou nenabizeni novych stalych (perpetual) licenci, s tim ze tem, kdo maji maintenance (tj. ty udrzbove licence) budou postupne vic a vic zdrazovat a jako lakadlo nabizi casove omezenou 60% slevu na pronajem, ovsem s podminkou, ze se vzdas prava nechat si licenci kdyz si nezaplatis dalsi rok, jak to bylo u maintenance. Takze dokud vedome neprejdes na subscription (neplest s dobihajici maintenance subscription), nemeni se (krom ceny u maintenance) pro tebe nic. Soucasne Autodesk ujistuje investory, ze udela vsechno pro to, aby do roku 2020 byli jeho zakaznici vpodstate jen na subscription (ciste pronajem bez jakychkoliv dalsich prav).
Saman
Saman
09.03.2017 | 12:15:33
asi je na case si zacit hledat nejaky jiny soft na praci, nejlepe mimo paraty Autodesku :D
Biolit
Biolit
09.03.2017 | 10:17:49
no divil bych se, kdyby to k necemu bylo. Ja uz stejne nad autodeskem zlomil hul. Akorat co jsem nepochopil diky sve ne uplne dokonale anglictine, tak oni chtej prevadet i stare aktivni licence, ktere se prodavali do verze 2016? Doufam ze se to na ne nevztahuje a ze se to tyka tech "udrzbovych" licenci.
Swordslayer
Swordslayer
08.03.2017 | 14:41:56
Biolit
Biolit
06.03.2017 | 10:06:26
ja mam pocit, ze cely 3dsmax jde pekne do prdele. Ne-li celej autodesk.
Swordslayer
Swordslayer
04.03.2017 | 23:11:34
Po drivejsim upusteni od prodeje trvalych licenci se kruh uzavira a Autodesk nebude nabizet ani maintenance subscription (predplacena trvala licence s kazdorocni moznosti upgrade na novou verzi). Cena za rok pronajmu oproti maintenance subscription se zveda v zavislosti na produktu a regionu az na trojnasobek. Stavajici uzivatele s trvalou licenci maji moznost nenavratne vymenit svou licenci za slevu 60% pri prechodu na pronajem. Podrobnejsi shrnuti napr. zde:

https://forums.autodesk.com/t5/forums/forumtopicprintpage/board-id/area-b200/message-id/132217/

Po vyraznych ztratach Autodesku behem prvni vlny prechodu na subscription, ktere Autodesk resil mimojine zredukovanim vyvojarskeho tymu 3ds maxu na nezbytne minimum, vidi nove docasne vedeni vychodisko v urychleni prevodu stavajicich licenci na pronajate:

On the traditional account side it looks we are at a loss right now but you know everything is as designed and is, you know, heading to the profitability that we predicted.
Amar Hanspal