reklama

FORUM 3DS MAX / Animace a rigování / Path constraint držení offsetu

synthillusio
synthillusio
03.11.2017 | 21:47:54
..jako, když se naseru, tak to nasimuluju reaktorem, či něčím takovým..
synthillusio
synthillusio
03.11.2017 | 21:40:58
tak to jsme dva, nicméně, i tak díky za reakci :)
Sniffer
Sniffer
03.11.2017 | 15:11:06
at na to koukam jak na to koukam, obavam se, ze tady uz budes muset jit do Transform Scriptu, potřebujes, aby ten IK Chain držel na konci kosti (troleje) a zároveň ležel na žluté křivce. To je mimo moje schopnosti :(
synthillusio
synthillusio
01.11.2017 | 20:44:45
..leda by to byl pantograf, leč, bohužel, tahle tramvaj z rakouska-uherska má archaické rameno..
synthillusio
synthillusio
01.11.2017 | 20:42:43
Jó Sniffe, taky jsem v tom neviděl hlubší komplikaci.. Když se nad tím hlouběji zamyslíš, nefungovalo by to. Základna ramene může rotovat kolem svislé osy a rameno se umí ještě klopit kolem klopné, příčné osy. To je easy rig.. Délka ramena je pevná, je to prostě tyčka.
Když vezmeš do úvahy, že ty troleje jsou drahou i délkou jiné, tak pouhými dvěmi path constraint to nikdy nevyřešíš, bude se to rozjíždět atp..
Zajimavý příklad, co? :-)
Sniffer
Sniffer
01.11.2017 | 08:38:15
ja bych to resil jako jednoduchej rig pro to rameno, v zasade bude stacit jedna kost, kdy jeden konec kosti bude linknutej na tramvaj a druhej konec kosti na dummy ktery jeden po troleji. Pokud to rameno k troleji je dloubové, tak ta kost bude tak s kloubem ...
synthillusio
synthillusio
31.10.2017 | 14:10:38
Pokouším se naanimovat trolejový sběrač sledující troleje:
Mám tramvaj animovanou skrze path constraint, ta jede po hladké křivce.
Troleje sledují křivku tramvaje jen částečně, je to zubatá křivka, má jinou délku.
Chtěl bych objekt s path constraints, který bude jezdit po křivce trolejí tak, aby si držel konstantní offset od tramvaje. Je mi jasné, že musím něco chytrého napsat do wire params path constraint toho objektu, jenže v tomhle fakt plavu..
Animace ramena sběrače pak už bude easy, potřeboval bych jen radu co s tím wire params..
Pro ilustraci obrázek https://drive.google.com/open?id=0B0w58PclNijSN0Nmbm1UNkc5Nms
modrá je tramvaj, žlutá je sběrač, žlutý box se má animovat po žluté křivce s konstantní vzdáleností od modrého boxu..