Aktuálně
Arnold renderer pro CINEMU 4D

Arnold renderer byl původně vyvíjen pro firmu Sony Pictures Imageworks, v krátké době se nicméně stal jedním z preferovaných renderovacích řešení v oblasti profesionální filmové produkce a je využíván po celém světě více než 300 předními filmovými studii včetně ILM, Framestore, MPC, The Mill nebo Digic Pictures.

 

Od ohlášení integrace Arnold rendereru do prostředí programu CINEMA 4D pod označením C4DtoA na konferenci Siggraph 2014 pracovali vývojáři firmy Solid Angle spolu s programátory MAXONu na co možná nejtěsnější integraci obou produktů.

 

https://www.youtube.com/embed/ADLHcLDHtnM

 

 

Intuitivní nastavení

Základní nastavení Arnold rendereru je k dispozici prostřednictvím přehledného ovládacího panelu a kvalitního výstupu lze dosáhnout po pár krocích.


Podpora team renderu pro statické výstupy i animace

Úzkou integraci Arnold rendereru do prostředí Cinemy 4D podtrhuje i podpora síťového rendereru Team Render pro distribuovaný výpočet animací i statických snímků.  “C4DtoA je jediným dostupným renderovacím pluginem, který podporuje síťový rendering statických snímků“, říká Marcos Fajardo, CEO společnosti Solid Angle.

 
Interaktivní náhledový rendering (IPR)

Náhled finálního renderu se zobrazuje ve speciálním interaktivním okně přímo během práce. Změny ve scéně se zde zobrazují skoro v reálném čase. Marcos Fajardo k tomu dodává: C4DtoA nabízí nejrobustnější implementaci náhledového okna IPR, které aktuálně nabízíme. IPR nabízí podporu většiny komponent programu CINEMA 4D včetně instancí, klonování, deformátorů, generátorů, MoGraph objektů, vlasů a dalších. Objekty lze vytvářet, posouvat i deformovat. Světla, materiály a volumetrické objekty lze interaktivně měnit.


Tvorba materiálů

Základní materiály lze definovat snadno pomocí známých parametrů barva, odrazivost, průhlednost, podpovrchový rozptyl světla apod. k dispozici je i podpora shaderů třetích stran.

 

Profesionální uživatelé sáhnout určitě po uzlovém materiálovém systému (node based material systém), ve kterém mají naprosto volnost i potřebnou flexibilitu pro definování komplexních shaderů.


Stand-Ins: kros-platformní a kros-aplikační digitální asety

Arnold má svůj vlastní systém tvorby digitálních asetů – tzv. Arnold Stand-Ins. Tyto objekty je možné snadno klonovat, například když potřebujete do scény vložit velké množství stromů nebo rostlin, a to bez znatelného snížení výkonu. Stand-iny jsou zvláště užitečné ve studiích, které pracují v dalších 3D produktech jako jsou Houdini, Maya nebo Softimage. Stand-iny lze totiž používat napříč těmito programy a operačními systémy, což je zcela zásadní pro práci ve větších týmech.

 

Open VDB

Cinema 4D sice nemá zabudovanou podporu pro OpenVBD, nicméně prostřednictvím C4DtoA lze do Cinemy 4D načíst a vyrenderovat volumetrické efekty, vytvořené například v programu Houdini.

  
Podpora Cinema 4D pluginů
Neuvěřitelně úzkou integraci Arnold redereru do prostředí Cinemy 4D podtrhuje podpora pluginů třetích stran, zejména pak populárního částicových a fluidních systémů XParticles a Turbulence FD.


AOV - maximální flexibilita pro kompozice

Další zajímavou funkcí jsou takzvané AOV (Arbitrary Object Variables). Podobně jako u výstupu do vrstev v rámci Cinemy 4D, umí AOV vyexportovat do separátních vrstev normály, pozici, informace o hloubce (z-pass), odlesky apod. Díky uzlovému materiálovému systému Arnold rendereru lze ale nadefinovat libovolné vlastní AOV, což může přinést obrovskou úsporu času při postprodukci.

 

Dostupnost
Renderovací jádro Arnold je integrováno do prostředí programu Cinema 4D C4DtoA plugin, který je dostupný zdarma ke stažení ze stránek společnosti Solid Angle. Na tomto webu lze taktéž zažádat o demo verzi samotného rendereru. I když demo verze do snímků přidává vodoznak, mohou si potenciální zájemci o tento produkt udělat velmi detailní obrázek o jeho pracovních postupech, možnostech a kvalitě výstupu.

 

Další informace o tomto produktu najdete na stránce http://www.solidangle.com.

Komentáře uživatelů

968x
0
Sdílet odkaz na článek:
reklama
Další podobné články:
Obrazek clanku
15.04.2015
standa_DM
Obrazek clanku
02.10.2013
standa_DM
Obrazek clanku
18.12.2015
standa_DM
ISSN 1801-0539